Przejdź do treści

Rodzaje łyżek do koparek

Kiedy myślimy o typowej koparce, używanej na budowie, jednym z najważniejszych elementów, który rzuca się nam w oczy jest łyżka. To jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdej koparki, dzięki któremu możliwe staje się wykonywanie prac ziemnych na wielu terenach, Łyżki mogą być bardzo prosto wymieniane, i kupowane w specjalistycznych sklepach.

Jakie łyżki do koparki możemy nabyć?

łyżki do koparekDo najważniejszych typów łyżek montowanych w koparkach zaliczymy łyżki podsiębierne o standardowej konstrukcji. Łyżki do koparek tego typu mogą być stosowane w przypadku lekkich gruntów, a także wykorzystywane do prac ziemnych przy wykopie kanalizacji i innych robót ziemnych. Kiedy firma może potrzebować łyżek o mocniejszej konstrukcji, istnieje możliwość zakupu łyżki wzmacnianej, która może być wykorzystywana do robót rozbiórkowych, a także do załadunku ciężkich i twardych materiałów. Łyżki wzmacniane mogą być wykorzystywane także do wykopów w gruncie, w którym występują twarde odłamki skał wapniowych. Jeżeli potrzebujemy bardzo trwałej łyżki, możemy zdecydować się na zakup łyżki skalnej, która może wytrzymywać najcięższe typy prac rozbiórkowych. Łyżki tego typu mogą być także z powodzeniem wykorzystywane do prac w kamieniołomach, a także innych robót, gdzie potrzeba trudnościeralnej łyżki, wykonanej z najlepszych materiałów.

Łyżki kupowane do koparek mogą mieć także konstrukcję ażurową. Łyżki w typie ażurowym mogą być niezwykle szeroko wykorzystywane w pracach drogowych, a także wszędzie tam, gdzie potrzebujemy łyżki o niezwykle dobrze dobranej konstrukcji, potrzebnej do przesiewania ziemi i innych materiałów. Dno łyżki wykonane na kształt sita może oddzielać większe kawałki i elementy od sypkich i małych części podłoża lub elementów drogowych.