Przejdź do treści

Rodzaje ogrodów – zakładanie modnych ogrodów w Gdańsku

Architekci krajobrazu oferują usługi projektowania różnych ogrodów. Niekoniecznie musi to być ogród klasyczny. Teraz większą popularnością cieszą się ogrody, które projektowane są na określony sposób. Wśród stylów ogrodów warto wyróżnić ogrody skalne.

Style ogrodów – modne ogrody w Gdańsku

zakładanie modnych ogrodów w GdańskuSą to ogrody, w których dominują różne skały. Spośród skał wyrastają rośliny – najczęściej krzewy i drzewka lub kwiaty. W ogrodzie pojawiają się skalne ścieżki, po których można spacerować. Do takiego ogrodu idealnie nadają się oczka wodne oraz odpowiednie oświetlenie. Modne są też ogrody leśne. Takie ogrody tworzone są na wzór parków, małych lasków. Ogrody leśne to głównie drzewa i krzewy. Tego typu zakładanie ogrodów w Gdańsku cieszy się popularnością. Takie ogrody są ciemne, dlatego często stosuje się w nich lampy ogrodowe, czyli tzw. latarnie ogrodowe. Zwolennicy takich ogrodów muszą jednak trochę poczekać na efekt finalny – drzewa muszą trochę podrosnąć, by ogród rzeczywiście przypominał las. Pielęgnacja takiego ogrodu również jest trudniejsza i wymaga regularnego podcinania drzewek. Kolejnym modnym rozwiązaniem są ogrody żwirowe. W takich ogrodach stosuje się nie skały, ale żwir. Żwir jest bardzo dobrym dodatkiem do ogrodów, ponieważ idealnie komponuje się zarówno z kwiatami jak i drzewami oraz krzewami. Niektórzy decydują się też na ogrody w stylu Feng Shui. Są to ogrody, w których korzysta się z chińskich technik aranżowania ogrodów tak, by nie zakłócały energii – są to ogrody regularne, bardzo przemyślane. Takie ogrody są jednak droższe niż ogrody klasyczne.

Właśnie dlatego zakładanie modnych ogrodów w Gdańsku jest teraz popularne. Wiele osób chce profesjonalnie zaprojektowanych ogrodów, bo takie ogrody robią wrażenie. Architekci mogą zaprojektować praktycznie każdy typ ogrodu w zależności od potrzeb i życzeń konkretnego klienta.