Przejdź do treści

Rodzaje papieru ściernego

 

Dokonywanie szybkiego i sprawnego ścierania powierzchni różnego typu jest możliwe albo dzięki specjalnym urządzeniom, które służą do wykonywania tego rodzaju czynności, albo przy wykorzystaniu papieru ściernego. Papier ścierny jest materiałem stosunkowo niedrogim. W związku z tym każdy przynajmniej raz w życiu z niego korzystał do prac tego typu.

Dostępne warianty papieru ściernego

sprawdzony papier ścierny 2000Na rynku oczywiście możemy znaleźć papiery ścierne o różnych oznaczeniach. Wśród nich można wymienić między innymi sprawdzony papier ścierny 2000, czy dobry papier ścierny 1000. Niestety nie każdy wie, co oznaczają cyfry umieszczone przy jego opisie. Jest to jego gramatura, która określa stopień szorstkości. W praktyce oznacza to, że im dana wartość jest wyższa tym papier ścierny jest bardziej szorstki. Oznacza to, że będzie on o wiele mocniej ścierał daną powierzchnię. W związku z tym przyda się idealnie do wykonywania bardziej znaczących prac związanych ze ścieraniem danej powierzchni. W przypadku, gdy potrzebujemy wykonywać drobnych poprawek tego typu konieczne jest zastosowanie papieru ściernego o mniejszym stopniu ścieralności. Dzięki temu ścieranie danej powierzchni będzie o wiele bardziej delikatne. Warto jest niezwykle dokładnie sprawdzić, czy zakres prac, który mamy wykonać będzie wymuszał na nas zastosowanie papieru ściernego o większym stopniu ścieralności, czy też nie.

Oprócz papieru ściernego warto jest zaopatrzyć się w innego rodzaju akcesoria, które bez trudu będą w stanie pomóc nam w wykonywaniu tego typu prac. Są to specjalne kostki, albo pace, do powierzchni których możemy przymocować odpowiednio docięty papier ścierny. W ten sposób sam proces ścierania będzie dla nas zdecydowanie mniej uciążliwy. Z tego też powodu warto jest pamiętać o zakupie tego rodzaju produktu.