Przejdź do treści

Rokitnik w ramach kosmetyki

Jedną z mniej oczywistych, a jednak powszechnych roślin w Polsce jest rokitnik pospolity. Mało osób wie, iż ta niepozorna roślina kryje w sobie różnorodne walory nie tylko smakowe, ale też składowe. Dlatego jest to ciekawy produkt leczniczy, który coraz częściej jest też wykorzystywany w kosmetyce. Wiele osób chwali sobie wybór rokitnika.

Produkty do twarzy z rokitnikiem

olej z rokitnika na twarzWydawałoby się, że większość produktów naturalnych w obecnych czasach jedynie spożywamy, jednak to mylne wrażenie. Wiele osób stosuje produkty naturalne zewnętrznie na twarz, włosy czy nawet całe ciało z uwagi na dobre składy. Dlatego olej z rokitnika na twarz nikogo nie powinien dziwić. W jego składzie znajdziemy istotne antyoksydanty, flawonoidy, nienasycone kwasy tłuszczowe, a także witaminy i minerały mające wspaniałe działanie na skórę. Rokitnik bardzo często wykorzystywany jest przy odmrożeniach i oparzeniach, ponieważ przyspiesza gojenie ran, wchłanianie siniaków i łagodzi świąd oraz zaczerwienienie. Dlatego spisuje się przy leczeniu powszechnego trądziku, odżywaniu skóry bardzo suchej, a także minimalizowaniu problemów z zaczerwienieniem. Doskonale radzi sobie także z łupieżem i wypadaniem włosów. Co więcej, ważna jest wiedza na temat barwy kremów rokitnikowych. Początkowo są one żółte, jednak po otwarciu i długotrwałym stosowaniu tracą one kolor. Jest to naturalny proces utleniania się i nie pogarsza on właściwości kremu.

Jeżeli chcemy zadbać o swoją skórę warto wybrać rokitnik. Ma on wiele unikatowych właściwości, które pomagają w gojeniu ran, wchłanianiu siniaków, a także przy bardziej zaawansowanych problemach skórnych. Bogactwo składu rokitnika zapewni nam długotrwałe efekty, o ile będziemy regularnie korzystać z wybranego produktu z rokitnikiem.