Przejdź do treści

Rolety materiałowe, dzień – noc, bambusowe i nie tylko

Obecnie znacznie częściej w aranżacjach okiennych stosowane są rolety. Tutaj ochrona przed słońcem wcale nie musi kłócić się z nowoczesnym designem. Przeciwnie – jest wiele rodzajów rolet, które można dopasować do każdego pomieszczenia.

Rodzaje rolet okiennych – materiałowe, bambusowe i dzień – noc

nowoczesne rolety ze SzczecinaRolety materiałowe wybierane są najczęściej. Takie rolety nie posiadają żadnych skomplikowanych systemów. Ich funkcjonalność jest naprawdę prosta. Spełniają swoją rolę znakomicie. Można wybierać rolety materiałowe w ulubionych kolorach, wzorach. Są one umieszczane w 3 konstrukcjach, które dopasowują się do wszystkich okien. Rolety dzień – noc również są chętnie wybierane przez klientów. Rolety te zmieniają się jak pogoda – mogą zmieniać swoje oblicza w każdej chwili. Rolety dzień – noc zbudowane są z pasów zaciemniających oraz z pasów przepuszczających światło. Materiał zwija się ku górze i tworzy konstrukcję podwójną. Przesuwanie pasów względem siebie pozwala na ich nakładanie się. Dzięki takim roletom można swobodnie operować natężeniem światła, które wpada do pomieszczenia. W pomieszczeniu nie będzie ani za ciemno ani za jasno. Takie nowoczesne rolety ze Szczecina wcale nie są drogie – wszystko zależy od wielkości rolet, którą trzeba dopasować do szerokości i długości okien. Można nawet zamówić rolety na wymiar. Rolety bambusowe to połączenie designu oraz naturalnego drewna bambusowego. Dzięki roletom bambusowym wnętrze może nabrać zupełnie innego klimatu. Efekt światła jest naprawdę niesamowity – listewki takich rolet są bardzo cienkie, przez co światło przechodzi przez nie w charakterystyczny sposób.

Przesznurowania w takich roletach są delikatne, a roleta bambusowa zwija się ku górze. Można dowolnie ustawiać wysokość rolety bambusowej. Jest to orientalna osłona okienna, która sprawdzi się w różnych wnętrzach.