Przejdź do treści

Rowerki dla dzieci

Małe dzieci nie umieją pozostać w bezruchu dłużej niż kilka sekund. Od momentu pojawienia się na świecie, każdego dnia uczą się czegoś nowego i stają się coraz sprawniejsze. W okolicach drugiego roku, potrafią już sprawnie chodzić i biegać. 

Wybór rowerka biegowego dla dziecka

rowerek biegowy dla dwulatkaRodzice często się zastanawiają, kiedy kupić dziecku pierwszy rowerek, aby wspomóc jego rozwój i dostarczyć mu niesamowitych wrażeń. Przeważnie się uważa, że w wieku około dwóch lat, maluch może rozpocząć naukę na jazdy na rowerku, ale bywa też, że niektóre dzieci  kilka miesięcy wcześniej, lub później zaczynają trenować tą umiejętność. Producenci sprzętu zalecają, aby wręczać rowerek biegowy dla dwulatka, ponieważ to najlepszy moment na wprowadzenie pierwszej aktywności fizycznej. Nauka jazdy nie zajmuje wiele czasu, gdyż wystarczy, aby dziecko zrozumiało, że musi się odpychać nóżkami siedząc na siodełku. Ponieważ rower nie ma bocznych kółek, to dziecko uczy się utrzymywać równowagę różkami, które na przemian stawia na ziemi. Jazda na takim modelu świetnie wzmacnia mięśnie nóg i pozwala dziecku na przyzwyczajenie się do nowej pozycji, jaką będzie przyjmować podczas jazdy na klasycznym rowerze z pedałami. Rowerki są lekkie, ponieważ ich ramy zostały wykonane ze stopu aluminium, który daje całkowitą wagę roweru w granicach dwóch kilogramów. Dla ułatwienia prowadzenia, na kierownicy znajdują się antypoślizgowe gumy, które dodatkowo nie powodują odcisków. Rowerek biegowy jest pierwszym modelem, na jakim może jeździć dziecko. 

Indywidualny moment, kiedy dziecko jest gotowe na naukę jazdy na rowerku biegowym, powinien ocenić rodzic, ponieważ zna je najlepiej. Z pewnością wskazówką będzie sprawne poruszanie się dziecka, ponieważ ta umiejętność musi być opanowana, żeby móc wejść na rower.