Przejdź do treści

Różne wzory ogrodzeń z betonu

Ogrodzenia betonowe są szybkim i tanim sposobem na wydzielenie działki z przestrzeni. Są one również i bardzo solidne i mamy ogromny wybór wzorów ogrodzeń z betonów. Bez problemu więc dopasujemy odpowiednio ogrodzenie do naszej posesji. Ogrodzenia takie są odporne na słońce oraz wiatr, a także deszcz i śnieg.

Z czego wykonuje się ogrodzenie betonowe?

ogrodzenia betonowe mazowieckieNajczęściej elementy ogrodzenia betonowego wykonane są z mieszanki cementu, który połączony jest z kruszywem oraz wodą i w ten sposób tworzy się beton wysokiej klasy. Ogrodzenia takie mają specjalne zbrojenia, dzięki czemu zapewniona jest stabilność i wytrzymałość na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, a także na trudne warunki pogodowe. Słupki oraz podmurówki i przęsła to elementy, które posiadają ogrodzenia betonowe Mazowieckie jest regionem, na którego terenie możemy zamówić ogrodzenia idealnie dopasowane do naszego domu pod względem wielkości, a także kolorów. Najczęściej najwięcej osób decyduje się na beton szary, ponieważ jest to barwa najbardziej popularna, a także najtańsza. Możemy w każdym momencie pomalować takie ogrodzenie na własny kolor, który uznamy za najlepszy. Przęsła i słupki powinny być od razu odpowiednio zabezpieczone a po latach może ja tylko odświeżać i pomalować farbą specjalną do betonu. Wielu producentów oferuje możliwość zamówienia ogrodzenia betonowego wraz z usługą malowania ręcznego lub mechanicznym natryskiem.

Najczęściej ogrodzenia betonowe mają około 2 m wysokości, ale ich wysokość może być równa. Niektórzy potrzebują mniejszych ogrodzeń, a niektórzy potrzebują znacznie większe ogrodzenia, sięgające nawet do trzech metrów. Inne ogrodzenie betonowe będziemy zamawiać na działkę do domu a inne do biura firmy. Montaż ogrodzenia betonowego możemy wykonać samodzielnie, ale najlepiej zlecić to specjalistom.