Przejdź do treści

Skatepark w centrum Krakowa

Czym jest skatepark? Tego pojęcia nie trzeba objaśniać nikomu z młodszego pokolenia (nastolatkowie, dzieci). Pojęcie o nim mają także niektórzy rodzice, szczególnie ci których synowie czy córki pasjonują się tym sportem i często chodzą do takiego miejsca.

Skatepark dla sportów ekstremalnych

skateparkDla wszystkich tych, którzy niezbyt wiedzą co to za miejsce, co można tam robić i dlaczego jest ono tak bardzo popularne wśród najmłodszych, ale przecież nie tylko – wyjaśnijmy. Skatepark w centrum Krakowa jest to miejsce przeznaczone do uprawniania szerokopojętych sportów określanych mianem już sportów ekstremalnych. Warto zaznaczyć, że choć skateparki kojarzą się głównie z jazdą na desce, nie jest to jedyny sport, który można i który jest tam uprawiany przez pasjonatów tej rozrywki. Oprócz fanów deskorolek, okazję do świetnej zabawy i mnóstwa wrażeń, w skateparku śmiało będą mogli poszaleć wielbiciele chociażby jazdy na hulajnodze, wrotka, rolkach, a także na rowerach BMX. Co sprawia, że skateparki cieszą się taką popularnością? Przecież jeździć można praktycznie wszędzie, gdzie znajduje się tylko trochę asfaltu czy betonu – wypowiedzą się, co poniektórzy. Otóż w każdym skaterpku (na przykład znajdującym się w mieście jakim jest Szklarska Poręba) znajduje się różnego typu wzniesienia, rampy czy picnic table. Są to dodatkowe utrudnienia dla korzystających z tego miejsca, które pozwalają na ćwiczenie tricków oraz jeszcze lepszą zabawę, szczególnie dla tych bardziej zaawansowanych korzystających. Alternatywnym, choć całkiem podobnym miejscem jest wakepark.

Jest to miejsce w którym znajdziemy nie tylko miejsce dla wielbicieli deskorolek, ale także dla tych, którzy chcą uprawiać inny sport na świeżym powietrzu, a przy tym dobrze się bawić w samotności lub w grupie swoich najlepszych przyjaciół bądź znajomych.