Przejdź do treści

Solidne panele poliwęglanowe

Coraz częściej słyszy się o tym, że ktoś potrzebuje zastosować materiał przezroczysty w budownictwie, ale nie może być to szkło. Głównie wynika to stąd, że szkło jest materiałem, który nie można uznać za wytrzymały. W związku z tym poszukuje się różnorakich alternatyw. Dużo osób decyduje się na zastosowanie produktu jakim jest panel wykonany z tworzyw sztucznych.

Wytrzymałe panele poliwęglanowe

panele z poliwęglanu komorowegoPoliwęglan to tworzywo sztuczne znane od dawna. Jednak dopiero od kilkunastu lat dostrzega się, że panele z poliwęglanu komorowego są wykorzystywane w budownictwie. Każdy z nas zapewne miał możliwość zetknięcia się z panelami poliwęglanowymi. Przede wszystkim wykorzystywane są one do tworzenia różnorakich zadaszeń. Powstają chociażby nad tarasami czy też przystankami autobusowymi. Panele poliwęglanowe mają pewną bardzo ważną zaletę. Otóż są one niezwykle wytrzymałe na różnorakie uszkodzenia mechaniczne. Również wpływ promieniowania ultrafioletowego nie sprawi, że panele zostaną uszkodzone czy też zmienią się ich właściwości. Można na ten moment wyróżnić dwa rodzaje paneli poliwęglanowych. Pierwszym z nich są panele komorowe. Takowe panele, jak sama nazwa wskazuje złożone są z komór. Wewnątrz nich znajduje się powietrze. Takie panele nie przepuszczają jednak aż tak dużo promieni słonecznych jak drugi rodzaj, jakim są panele lite.

Obecnie panele poliwęglanowe zasługują na docenianie. Wiele osób zaczyna montować takowe panele w różnych miejscach. Wszędzie tam gdzie potrzebujemy wpuścić nieco promieni słonecznych, ale nie możemy zastosować z jakiegoś powodu szkła to warto zastosować panele poliwęglanowe. Na ten moment z łatwością znajdziemy je w praktycznie każdym większym markecie budowlanym, których w każdym mieście jest dość sporo.