Specyfikacja filtrów patronowych

W różnych gałęziach przemysłu powstają różne pyły i odpady. Niektóre z nich mogą okazać się nawet szkodliwe, dlatego tak ważne jest pozbycie się ich. W przypadku spawania istotne jest usunięcie pyłów oraz dymów spawalniczych. W tym celu używa się filtrów patronowych.

Co powinieneś wiedzieć o filtrach patronowych?

filtry patronoweIch podstawową funkcją jest oczyszczenie powietrza z pyłów suchych i lekkich, które nie są klejące oraz nie mają właściwości wybuchowych. Tego typu filtry są dobrą alternatywą dla innego rodzaju filtrów, nazywanych workowymi. Przydają się one nie tylko w pracach związanych z obróbki, ale także, co może zaskoczyć – w przemyśle farmaceutycznym oraz spożywczym. Znajdują również zastosowanie w przemyśle chemicznym i tekstylnym, a więc są użytkowane przez skrajnie różne branże. Urządzenia te są na tyle uniwersalne, że mogą być ustawione zarówno w środku budynku, jak również na zewnątrz. Ważne jest jednak jego solidne i trwałe przymocowanie, wtedy będziemy mieli pewność, że filtr będzie działał prawidłowo. Filtry patronowe działają na następującej zasadzie: zanieczyszczone powietrze jest zasysane a następnie odprowadzane do komory. Zaległe zanieczyszczenia pozostają na zewnętrznej części filtrów patronowych, dzięki czemu oczyszczone powietrze przedostaje się do atmosfery. Obecnie mamy szeroki wybór filtrów patronowych. Rosnące zapotrzebowanie na te sprzęty sprawiło, że możemy wyodrębnić filtry ze względu na parametry. Brane są pod uwagę następujące kwestię: liczba wkładów, powierzchnia oraz wydajność.

Wielu przedsiębiorców zdecydowało się na filtry typu patronowego, ponieważ na tle innych, alternatywnych rozwiązań, te wyróżniają się skuteczną filtracją, a także wysoką wydajnością. Na ich korzyść przemawia także przystępna cena.