Przejdź do treści

Specyfikacja folii paroizolacyjnej

 

W przypadku kiedy mówimy o izolacji dachów zdecydowanie, należy powiedzieć że wybór odpowiednich materiałów jak i narzędzi pozwoli nam na bardzo skuteczne zabezpieczenie tych obszarów naszego domu. Przede wszystkim elementem, który wykorzystywany jest najczęściej do zabezpieczenia takich obszarów są swego rodzaju  folie. Folie można podzielić na kilka typów, gdyż można znaleźć folie płaskie, folie membranowe, ale także i folie paroizolacyjne.

Paroizolacja do dachów płaskich

folia paroszczelnaJeśli chodzi o specyfikację folii paroizolacyjnej to zdecydowanie najważniejszym elementem jest to, iż folia ta wykazuje takie właściwości jak możliwość samoprzylepności, w związku z czym jest ona o wiele prostsza w sprawie montażu. Wykorzystywana jest ona do izolacji dachów płaskich, wykonanych z blachy trapezowej, drewna i materiałów drewnopodobnych oraz betonu. Folia ta odznacza się tym, iż zbudowana jest warstwy zbrojonego włóknem szklanym aluminium, dzięki temu występuje także samoprzylepny butyl, dzięki czemu  bez problemu możemy zamontować ją na dachach płaskich. Folia paroszczelna charakteryzuje się tym, iż jest odporna na stąpanie również na dach z blachy trapezowej. Jeśli chodzi o specyficzne właściwości tego materiału zdecydowanie należy powiedzieć, że  folię paroizolacyjną należy przechowywać i transportować w pozycji poziomej, niedopuszczalne jest ustawianie palet jedna na drugiej, gdyż może to spowodować uszkodzenie folii w związku z czym będzie ona bezużyteczna. W przypadku izolacji dachów płaskich należy także przede wszystkim unikać bezpośredniej ekspozycji na promienie słoneczne, które poprzez swoje odpowiednie właściwości potrafią bardzo skutecznie obniżyć wartości odnoszące się do trwałości jak i jakości danej folii paroizolacyjnej. Montaż takiej folii jest bardzo prosty, przede wszystkim powierzchnia podłoża musi być równa, zwarta i odtłuszczona. Następnie należy wykonać gruntowanie, które przygotuje powierzchnię do nałożenia na nią folie, a następnie wystarczy nałożyć folię.

Wykorzystanie odpowiednich folii w konstruowaniu budynków,  zdecydowanie poniosło skuteczność jak i efektywność wykonywania tych prac. Folia paroizolacyjna jest jednym z przykładów folii, które bardzo skutecznie wykorzystywane są tego rodzaju pracy. Jeśli chodzi o dachy zdecydowanie folia ta będzie jednym z najlepszych rozwiązań jakie możemy podjąć.