Przejdź do treści

Spływy kajakowe w Pomiechówku

 

Szukasz idealnego miejsca na weekendowy odpoczynek? Chcesz na chwilę odpocząć od gwaru miasta i spędzić czas na łonie natury? Wolisz aktywny wypoczynek niż leżenie do góry brzuchem? Idealnym pomysłem dla ciebie będzie wyjazd na spływ kajakowy. 

Spływy kajakowe w Pomiechówku – pomysł na weekend

spływ kajakowy PomiechówekWśród zapalonych amatorów kajakarstwa spływ kajakowy Pomiechówek to jedna z najpopularniejszych opcji. Spływ odbywa się rzeką Wkrą na trasie Pomiechówek- Borkowo-Joniec. Niewielka odległość od Warszawy sprawia, że dojazd na miejsce nie jest kłopotliwy. Jeśli wybieramy się na spływ zorganizowany całą grupą, nie musimy martwić się zbytnio o organizację. Na miejscu czekają na nas wykwalifikowani instruktorzy, busy przewożące nasze bagaże, odpowiednio przygotowane obozowiska oraz oczywiście wypożyczalnie kajaków. Zadbać musimy tylko o własny namiot, odpowiednie ubranie oraz jedzenie na te dwa dni. Przepłynięcie jednego odcinka to około czterech godzin. Płynie się całą grupa, najczęściej po dwie osoby w kajaku, a instruktorzy czuwają nad bezpieczeństwem uczestników i pomagają w razie potrzeby. Po przepłynięciu dziennego odcinka jest czas na rozbicie namiotów i wypoczynek na obozowisku. Jeśli pogoda dopisuje można wtedy się poopalać, zażyć kąpieli w rzece, zjeść coś czy iść na spacer po okolicy. Wieczorem zazwyczaj organizowane jest integracyjne ognisko, podczas którego uczestnicy mogą się lepiej poznać, pośpiewać, wziąć udział w różnych konkursach i miło spędzić czas.

Możliwość obcowania z przyrodą, trochę ruchu na świeżym powietrzu, zawarcie nowych znajomości oraz niesamowita atmosfera to powody dla których warto wybrać się na spływ kajakowy. Zorganizowane spływy są dobrą opcją nawet dla osób, które jeszcze nie mają doświadczenia z kajakarstwem.