Przejdź do treści

Sprawdzony przyśpieszacz wzrostu

 

Każda roślina jest inna, choć wymaga bardzo podobnej pielęgnacji. Na pewno potrzebna jest jej woda, odpowiednia ilość światła słonecznego i właściwy rodzaj ziemi,  której pobiera składniki odżywcze. Jednak to nie wszystko.

Jak działają przyśpieszacze wzrostu roślin?

przyspieszacz wzrostu roślinJeżeli w niewłaściwym momencie roku włożymy do ziemi młode sadzonki, to istnieje duże ryzyko, że się nie przyjmą, lub zgniją. Podobnie będzie, kiedy wsadzimy je do niewłaściwego rodzaju ziemi. Dlatego też chcąc mieć bujną roślinność w domu czy w ogrodzie, to trzeba mieć nieco wiedzy na temat ich uprawy. Nie wystarczy ich podlewać i przesadzać w razie potrzeby, bo bardzo ważne jest zasilanie i nawożenie. Szalenie istotny w cyklu życia tych organizmów jest przyspieszacz wzrostu roślin, który działa na wielu poziomach. Przede wszystkim wzmacnia, wpływa na mocne ukorzenienie i duże liście, a także sprawia, że roślina jest znacznie bardziej odporna na działanie szkodników i różnych chorób. Jest to środek na bazie naturalnych składników, gdzie znajdziemy ekstrakty z roślin lądowych i morskich, kompostów i mikroorganizmów czyli pożytecznych bakterii i grzybów. Stymulator wzrostu roślin przede wszystkim wspomaga naturalne procesy zachodzące wewnątrz rośliny, dzięki zawartości hormonów, mikroelementów, białek czy aminokwasów w odpowiednich dawkach i proporcjach. Taki preparat jest prawdziwą bombą witaminową, która skutecznie wspomaga wiele etapów rozwoju rośliny. Przeważnie przyśpieszacz dostępny jest w formie płynu łatwego w aplikacji.

Bez kłopotu biostymulator wzrostu roślin kupimy niemalże w każdym sklepie ogrodniczym. Jest on powszechnie stosowany przez wielu ogrodników i sadowników, ponieważ pomaga zwiększyć plony i znacznie poprawić ich jakość, co jest bardzo pożądane.