Starych felg do przyczepy nie odnowisz

Przyczepa to część pojazdu służąca do transportu. Przyczepa porusza się na kołach, ale jest ciągnięta przez odpowiedni ciągnik. Koła przyczepy są bardzo podobne do tych, które możemy zobaczyć w samochodach osobowych. Może nie tyle co podobne, co składają się z tych samych elementów. Mowa oczywiście o felgach oraz oponach.

Felgi w przyczepach szybko niszczeją

felgi do przyczepyFelgi w kołach przyczepy bardzo szybko się eksploatują. Wynika to z tego, że przyczepy najczęściej załadowane są dużą ilością przewożonych towarów. Przyczepy mają to do siebie, że są eksploatowane do maksimum. Dlatego właśnie felgi w kołach narażone są na usterki, które mogą się przytrafiać o wiele częściej niż na przykład w autach osobowych. Felgi do przyczepy raczej nie da się odnowić. Celowo używamy słowa raczej, bo dla chcącego nic trudnego. Tyle tylko, że felgi po odnowieniu bardzo szybko ponownie się popsują. Dlatego najlepiej kupować nowe felgi bądź używane, ale w pełni sprawne. W samochodach osobowych felgi można poddać piaskowaniu, czyli prostowaniu. Można by spróbować piaskować również felgi do przyczep, ale tak naprawdę jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Ze względu na duże obciążenie i ciężką pracę przyczepy można się spodziewać, że piaskowana felga będzie za chwilę ponownie nadawać się do naprawy. To już lepiej kupić dobre felgi używane. Na takie można trafić na wszelkiego rodzaju targach czy rynkach, na których w określone dni można zrobić zakupy z dziedziny motoryzacji.

Felgi do przyczepy narażone są na wiele różnych usterek spowodowanych trudnymi warunkami eksploatacyjnymi. Naprawdę nie ma sensu odnawiać felg, bo już o wiele lepiej opłaci się kupić gdzieś używane. Najlepiej, rzecz jasna, zakupić zupełnie nowe felgi, ale to w przypadku przyczepy całkiem spora inwestycja.