Przejdź do treści

Studio fotograficzne na osiedlu

studio fotograficzne

Mieszkam w bardzo starej dzielnicy. W sumie jest to chyba najstarsza dzielnica Warszawy, zresztą dość dobrze utrzymana. W sumie niektóre budynki wyglądają tak samo jak przed wojną. Nawet niektóre interesy są w tych samych miejscach co prawie sto lat temu.

Kto pracuje w studiu fotograficznym?

studio fotograficzneJest tu na przykład studio fotograficzne znajdujące się w Warszawie. W zakładzie tym pracują cały czas osoby z tej samej rodziny. Można powiedzieć, że fach ten jest przekazywany z ojca na syna. W sumie pracowali tu i pracują tylko mężczyźni. Do dziś dnia w środku jest wystrój nawiązujący do dawnego zakładu fotograficznego. Można na przykład w środku zobaczyć stare przedwojenne zdjęcia ludzi oraz budynków, których w większości już nie ma. Jest też zabytkowy stary aparat, którym kiedyś robiono zdjęcia. Kiedyś takie robienie zdjęć trwało bardzo długo. Jedno ujęcie było to nawet pół godziny. Teraz w studiu fotograficznym robiona jest zupełnie inny rodzaj fotografii. Przede wszystkim jest to fotografia biznesowa, czyli sposób fotografowania ludzi na określonych stanowiskach, na ogół w strojach służbowych. Jest też fotografia artystyczna i tu fotograf, który je robił widać że ma naprawdę wielki talent. Wszystkie sesje artystyczne są bardzo szczegółowo dopracowane. Widać, że często korzysta z bardzo wielu różnych rekwizytów. Ogólnie zakład ten do dziś jest chyba znany w całym mieście właśnie ze względu na swą historię.

Zresztą chyba wszyscy znani ludzie, no przynajmniej Ci którzy pochodzą z Warszawy byli sfotografowani w tym studiu. Zresztą nie chodzi tylko o osoby znane współcześnie, ale także o te, który były znane dawno temu. W sumie można powiedzieć, że zakład fotograficzny był miejscem które widać historię miasta. Warto odwiedzić to miejsce.