Stylizowany kinkiet kryształowy na ścianę

Popularne i eleganckie kinkiety kryształowe, stosowane są zarówno we wnętrzach prywatnych, jak i publicznych. Kryształ od wieków używany był jako materiał do produkcji trwałych lamp i świeczników. Najczęściej lampy kryształowe kojarzą nam się z epoką baroku i przepychem oraz bogactwem form oraz ornamentów. Dziś również nadają wnętrzom wyjątkowego, niebanalnego charakteru.

Kinkiety naścienne z kryształu

kinkiet kryształowyW produkcji lamp stosuje się zarówno kryształy naturalne, jak i syntetyczne. Dzięki postępowi technologii, można osiągać zdumiewające efekty, a różnica miedzy prawdziwym i sztucznym kryształem, jest prawie nie do wykrycia, przynajmniej nie dla laika, amatora spoza branży. Kinkiet kryształowy jest zwykle sposobem na dodatkowe oświetlenie. Stosuje się je w przedpokojach, sypialniach, czasem w łazienkach. Kinkiety wykonane z mieniącego się w świetle kryształu, doskonale sprawdzają się we wnętrzach sakralnych. Zwłaszcza w bogato dekorowanych, barokowych kościołach, kryształy są wyborem podyktowanym wielowiekową tradycją. Kryształowe kinkiety mogą mieć pojedyncze lub podwójne, symetrycznie ułożone żarówki. Świecą mocnym, intensywnym światłem, ale pobierają niewiele energii. To właśnie odróżnia kinkiety tradycyjne, od współczesnych, że dostosowane są do ochrony środowiska. Oprawy kinkietów są bardzo trwałe, mają gwarancję i są bezawaryjne. Żarówki energooszczędne zapewnią niskie rachunki za prąd. 

Wybór kryształowych kinkietów do wnętrz prywatnych i publicznych, jest bardzo duży. Kinkiety znakomicie sprawdzają się w kościołach, tam, gdzie np. pod sufitem znajdują się kryształowe żyrandole. Wówczas kinkiet wykonany z kryształu, jest uzupełnieniem i dopełnieniem stylowego oświetlenia o barokowym charakterze. Kryształ to materiał ponadczasowy.