Przejdź do treści

Stylowe i urokliwe meble indyjskie do salonu

meble indyjskie

Kupując mieszkanie miałam ściśle określone wymagania, co do urządzenia każdego pomieszczenia, dlatego, gdy dostaliśmy klucze ruszyliśmy na zakupy.

Meble indyjskie do sypialni

meble indyjskieDobrze się składa, że mieszkamy w Warszawie, która posiada bogatą ofertę sklepów z wyposażeniem, więc udaliśmy się do najlepiej zaopatrzonego, w którym akurat ogłoszono wyprzedaż, miałam przyjemne z pożytecznym. Do salonu wybrałam meble kolonialne, wykonane z drewna palisandrowego, z piękną stylową komodą z metalowymi wstawkami i kilkoma półkami, co sprawiło, że komoda była nie tylko bardzo elegancka, ale także praktyczna. Ponadto do kompletu dobrałam dwa palisandrowe fotele z efektownie powyginanymi nóżkami, niesamowicie urokliwą skrzynię, z wyrzeźbionymi wzorami a wisienką na torcie była duża sofa wykonana z tego samego rodzaju drewna, powleczona mięciutką tkaniną. Następny zakup obejmował urokliwe meble indyjskie do sypialni, i tak jak poprzednie zakupiłam je w Warszawie, kolekcja była bogata, więc uwinęłam się szybko. Pierwszy wybór padł na dwudrzwiową szafę z kolorowymi i ażurowymi drzwiami, za którymi znajdowały się dwie półki, szafa była wykonana z drewna mango malowanego na niebieski kolor i dla głębszego efektu mocno poprzecierana i lekko patynowana. Kolejny zakup to szafka nocna wykonana również z drewna mango pomalowanego na czarno i niebiesko mocno przycierana, drzwiczki zdobione tłoczoną i wycinaną blachą mosiężną, oczywiście nie mogło zabraknąć najważniejszej rzeczy w sypialni, czyli łóżka. Niesamowicie urzekające duże rzeźbione łóżko wykonane z drewna akacji azjatyckiej malowane na biały i niebieski kolor, idealnie harmonizowało się z pozostałymi sprzętami tworząc niezwykłą kolekcję, którą chwalę się przed wszystkimi znajomymi. Byłam bardzo zadowolona z zakupów a dodatkowo jeszcze zaoszczędziłam na wyprzedaży.

Muszę przyznać, że zauważyłam meble loft, bardzo charakterystyczne w swojej prostocie, ale ja lubię otaczać się pięknymi i zdobionymi przedmiotami, więc meble loft były dla mnie tylko ciekawostką. Po urządzeniu mieszkania zaprosiłam gości na parapetówkę i pokazywałam z dumą moje udane zakupy.