Stylowe urządzanie salonu

W każdym domu i mieszkaniu jest reprezentacyjne miejsce, w którym przyjmowani są goście i wspólnie odpoczywają domownicy. Niezależnie od tego,  jak duże jest to pomieszczenie, staramy się aby je jak najlepiej udekorować i stworzyć w nim niezapomnianą atmosferę. Takiemu założeniu podporządkowane jest wszystko, co znajdować się będzie w salonie.

Lampy budują nastrój

solidne lampy do salonuUrządzanie salonu zaczyna się od wstawienia odpowiednich mebli. Jeżeli salon ma charakter tylko wypoczynkowy, to należy koncentrować się na wygodnych fotelach, sofach, czy kanapach. Jeżeli zaś ma pełnić również funkcję konsumpcyjną, to ważny mi elementami są również stół, krzesła, ewentualnie kredens, witryna lub komoda. W każdym przypadku, nastrój i atmosferę budować będzie oświetlenie. Dlatego potrzebne będą solidne lampy do salonu. Niewątpliwie powinien to być wspaniały żyrandol, ale również kinkiety, które najlepiej budują nastrój. W części wypoczynkowej, mogą to być również lampy stojące, przy których komfortowo można oddawać się lekturze. Dobór lamp do salonu wcale nie jest łatwym zadaniem. Jest ich ogromny wybór i bardzo urozmaicone wzornictwo. Od tradycyjnych żyrandoli, czyli mosiężnych świeczników wieloramiennych podwieszanych do sufitu, do super nowoczesnych zwisających spiral  czy „esów floresów”. Jest spory wybór plafonów bocznych i sufitowych. Projektanci wprowadzają również na salony różnego typu światła ledowe. Przy wyborze lamp, trzeba pamiętać, że powinny one dobrze komponować się z pozostałym wyposażeniem salonu. Jednak to oświetlenie spełnia dominującą rolę w każdym wnętrzu. Dodaje blasku kolorom, buduje nastrój w ocienionych niszach, doświetla meble i obrazy.

Zakupu, a na pewno wyboru odpowiednich lamp, najlepiej dokonać na stronach internetowych. Można dokładnie obejrzeć każdy detal, zapoznać się z danymi technicznymi, które są bardzo ważne, porównać ceny różnych producentów i dostawców. Wyposażyć się w wiedzę, która ułatwi zakup.     

Opublikowano w Dom