Przejdź do treści

Szamba betonowe – warto wybrać wysoką jakość

Szamba betonowe muszą bezwzględnie spełniać obowiązujące normy krajowe i zagraniczne, a także posiadać niezbędne atesty. Profesjonalny producent zbiorników na szambo powinien przedstawić pisemną gwarancję tego, że produkt spełnia dane standardy.

W Radomiu produkują dobre szamba betonowe

szamba betonowe produkowane w RadomiuSzamba betonowe produkowane w Radomiu wyróżniają się nie tylko wysoką jakością, ale również szczelnością i ekologicznością. Materiał z jakiego wykonywane są zbiorniki sprawia, że szambo jest wytrzymałe oraz odporne na upływający czas. Przez wiele lat gwarantuje bezproblemową, bezpieczną i niezawodną eksploatację. Najczęściej okres gwarancyjny szamba betonowego wynosi 3 lata. Producent powinien zapewnić nie tylko profesjonalny transport, ale również fachowy montaż, ponieważ wymaga on specjalistycznych maszyn i urządzeń. Dobrze jest zaczerpnąć informacji czy możemy taką pomoc i usługi uzyskać przed zakupem. Wybór odpowiedniego szamba betonowego powinien być uwarunkowany nie tylko ceną, ale również dopasowaniem do sieci kanalizacyjnej. Jeśli nie masz zbyt dużych zasobów finansowych możesz zdecydować się na zbiornik jednokomorowy o małej pojemności. Im większa pojemność, tym większy koszt całej inwestycji. Na cenę wpływa również ilość komór zbiornika. Zbiorniki wielokomorowe są nieco droższe niż szamba jednokomorowe. Mimo większej ceny umożliwiają szeregowe lub pionowe połączenie, które gwarantuje otrzymanie większej powierzchni całkowitej. Szamba wielokomorowe występują od pojemności 20m3.

Koszt najtańszego szamba betonowego o pojemności 4 000 litrów wynosi około 1000zł. Największy zbiornik wynosi najczęściej 12 000 litrów, a kosztuje on około 2600zł. Można również zakupić dodatkowe wyposażenie, takie jak np. należą kominki pod właz, płyty najazdowe o podwyższone wytrzymałości, włazy.