Przejdź do treści

Szara kostka granitowa

Kostka brukowa może stracić swoje walory estetyczne pod wpływem mrozu. Staje się ona przez to szara, a jej kształt może się również nieco zmienić. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim chodzi o to, że kostka brukowa może pochłaniać wodę. W przypadku mrozu zamarza ona i tworzą się pęknięcia oraz duże ubytki. Aby się przed tym zabezpieczyć, zdecydowanie najlepszym materiałem jest granit.

Kostka granitowa na posesji

mrozoodporna szara kostka granitowaWedług mnie, a także wielu fachowców taka kostka jest najlepsza. Mrozoodporna szara kostka granitowa po pierwsze nie zniszczy się po pierwszej zimie. Dlatego powinna być używana zarówno na posesjach, jak i na drogach publicznych. Nie ma lepszego materiału pod względem wytrzymałości. Granit nie ściera się oraz pochłania dużo mniej wilgoci, dzięki czemu nie pęka, ani nie zmienia swojej faktury. Kostka poza tym dobrze wygląda. Jest ciemno szara, a takie barwy obecnie są bardzo popularne i wiele osób je wybiera. Szczerze mówiąc nie dziwię się takiej decyzji. Kostkę można malować, ponieważ jej wchłanialność to około dwóch milimetrów. Aby zetrzeć ted wa milimetry nowej farby będzie naprawdę trzeba dużo czasu poświęcić. Możliwe, że kilka dekad. Do tego cenowo ten materiał nie odbiega od standardowych kostek kamiennych, które używano powszechnie w pierwszej dekadzie dwudziestego pierwszego wielu. Naprawdę warto jest ten czynnik brać pod uwagę.

Szara kostka granitowa to bardzo dobry materiał, dlatego warto go używać. Po pierwsze, nie ma problemu z trwałością, a jest to istotny aspekt. Poza tym taka kostka brukowa z pewnością będzie dobrze się prezentować przez wiele lat i nie będziemy żałowali pieniędzy, które na nią wydamy. Chociażby z tego powodu warto jest wybrać ten typ nawierzchni na swojej posesji, a także w przestrzeni publicznej.