Przejdź do treści

Szkolenia dla pracowników w Toruniu

Wykonując jakąś pracę, czasami zdarzają się nam pewnego rodzaje niedociągnięcia, które rzutują na nasze bezpieczeństwo, zwłaszcza gdy się spieszymy. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak niektóre czynności mogą zagrażać naszemu zdrowiu, dopóki nie stanie się coś złego. Właśnie w tym celu organizowane są szkolenia bhp, podczas których pracownicy są informowani o zagrożeniach w ich pracy.

Szkolenie okresowe z bezpieczeństwa i higieny pracy

bhp toruńTen rodzaj szkoleń często organizowany jest w siedzibie różnych firm dla pracowników danego zakładu. Częstotliwość tych szkoleń uwarunkowana jest od zajmowanego stanowiska przez danego pracownika, dlatego szkolenia nie są organizowane w jednym momencie dla całej kadry pracowniczej. Pracownicy biurowi dużo rzadziej muszą odbywać takie szkolenie niż pracownicy fizyczni, których praca jest dużo niebezpieczniejsza. Podczas takiego szkolenia dowiadujemy się jak bezpiecznie wykonywać swoją pracę oraz poznajemy czynności niezbędne do udzielenia pierwszej pomocy. Odbycie takiego szkolenia jest niezbędne do podjęcia pracy. Jeśli nie posiadamy takiego szkolenia, możemy je odbyć w publicznym ośrodku szkoleniowym takim jak, np. bhp toruń. Koszt takiego szkolenia to zazwyczaj kilkadziesiąt złotych, jego ważność uwarunkowana jest zawodem, który będziemy wykonywać. Im bardziej niebezpieczna jest praca przez nas wykonywana, tym okres ważności tego szkolenia jest kruszy. Szkolenie jest przypisywane na osobę fizyczną, czyli jeśli je odbędziemy i podczas jego trwania chcemy zmienić miejsce pracy, ale będziemy obejmować to samo stanowisko, to szkolenie jest nadal ważne.

Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z wagi takiego szkolenia i uważa je za niepotrzebne. Jest to bardzo złe, zwłaszcza w zawodach, które są szkodliwe dla zdrowia, jeśli nieodpowiednio wykonujemy pracę. Takie szkolenie to zaledwie kilka godzin, a w niejednej sytuacji może uratować nam oraz naszym współpracownikom zdrowie, a nawet życie.