Przejdź do treści

Szwagierka w szkole języka niemieckiego

szkoła języka niemieckiego

Moja szwagierka od jakiegoś czasu szuka pracy. Już jest trochę zrezygnowana tym szukaniem. Ma koleżankę, która od lat mieszka w Niemczech i chce żeby szwagierka do niej przyjechała. Ma tam pomóc znaleźć jej jakąś pracę.

Bliska, tania szkoła języka niemieckiego w Bydgoszczy

szkoła języka niemieckiegoI w zależności jak jej się spodoba albo zostanie tam na dłużej albo zarobi trochę pieniędzy i wróci z powrotem do Polski. Szwagierka boi się jednak tego, że nie zna języka. Chciałaby po prostu nauczyć się chociaż jakiś podstaw by mogła sobie w niektórych sytuacjach poradzić. Język niemiecki nie jest teraz aż tak bardzo popularny jak język angielski. Jednak niedaleko niej znajduje się tania szkoła języka niemieckiego w Bydgoszczy, gdzie są prowadzone kursy językowe na różnych poziomach. Szwagierka bardzo długo uczyła się języka angielskiego i wiem, że w tym językiem posługuje się dobrze. Myślę, że jeśli ktoś zna jeden język dosyć dobrze to nauka drugiego nie jest już taka skomplikowana. Szwagierka skończyła nawet szyki kurs angielskiego z bardzo dobrym wynikiem. Miałam kiedyś okazję słyszeć jak mówi po angielsku i muszę przyznać, że byłam naprawdę bardzo miło zaskoczona. Wtedy była to szkoła języka angielskiego gdzie chodziła właśnie na ten kurs. Opowiadała mi wtedy, że w takiej szkole językowej uczy się zupełnie inaczej języka niż w szkole. Po prostu według niej metody nauczania są dużo lepsze i prostsze. W takiej szkole największy nacisk kładzie się na wymowę i na to żeby po prostu umiało się dogadać w danym języku. Gramatyka schodzi jakby na dalszy plan.

U mnie w pracy jest na przykład angielski dla firm i tak sobie myślę, że może i ja bym się zapisała. Zawsze miałam problem z gramatyką. A jeśli w takich szkołach nie jest ona taka ważna to może i ja spróbuje. w ten sposób podniosę jednak swoje kwalifikacje a zawsze lepiej jednak umieć język.