Przejdź do treści

Szybkie usuwanie włosków

Kobiety na całym świecie marzą o gładkiej skórze na nogach czy pod pachami, bo to miejsca, gdzie pojawienie się owłosienia jest traktowane jako brak właściwej higieny. Ponadto nie wyglądają one zbyt estetycznie, dlatego ich usuwanie jest bardzo popularne.

Czy laserowa depilacja jest bezpieczna?

laserowe usuwanie owłosienia szczecinDla wielu kobiet każdy poranek, pod względem zabiegów higienicznych, jest identyczny. Przez kilka minut golą włoski na nogach oraz pod pachami, jednorazową maszynką. To najpopularniejsza forma pozbycia się niechcianego owłosienia, a także najtańsza. Maszynkę kupimy w każdym sklepie kosmetycznym za około kilka – kilkanaście złotych. Jednakże ta metoda ma jeden, wielki minus – daje efekt gładkiej skóry na bardzo krótki czas. Po około dwunastu godzinach na skórze ponownie pojawiają się włoski, zatem zabieg należy powtórzyć. Znacznie lepsze jest laserowe usuwanie owłosienia Szczecin, to miasto gdzie prawie każdy salon kosmetyczny oferuje taki zabieg. Zaletą laserowej depilacji jest jej trwały efekt i możliwość wykonanie zabiegu niemalże w każdym miejscu. Kobiety przeważnie korzystają z depilacji laserowej, aby pozbyć się owłosienia z nóg, okolic bikini, pach czy brzucha. Jednakże również panowie mogą z niej skorzystać i robią to coraz częściej. Dzięki laserowi, mogą się pozbyć owłosienia na klatce piersiowej czy plecach w ciągu kilkunastu zabiegów. Laser działa na włoski i ich cebulki znajdujące się pod skórą, dlatego też na zabieg trzeba przyjść z ogoloną skórą. Bez wątpienia jest to całkowicie bezpieczna metoda.

Jedyną wadą, jaką można wymienić w odniesieniu do depilacji laserowej, może być czas trwania całego zabiegu, ponieważ trzeba wykonać całą serię naświetlań skóry. Może to zabrać od dziesięciu do dwunastu miesięcy, ponieważ między zabiegami musi być zachowany kilkutygodniowy odstęp.