Każda z polskich dróg jest narażona na zniszczenia. Dlatego też często można spotkać ekipy, które zajmują się konserwacją rozjeżdżonych przez multum aut dróg. Jeżeli na drodze trwa remont, to powinna być ona oznakowana, tak by kierowcy wiedzieli w jaki sposób mają się po niej poruszać, by nie uszkodzić innych aut i być bezpieczni.
Stosowanie taśm najezdniowych
W przypadku czasowej zmiany organizacji ruchu nie ekonomicznie byłoby znakowanie jezdni trwałymi trudnymi do usunięcia farbami. W takich sytuacjach wskazane jest znakowanie dróg w taki sposób, by przed przywróceniem normalnego ruchu, tymczasowe linie poziome można by łatwo usunąć. Idealnym do tego materiałem okazują się być taśmy najezdniowe, które są samoprzylepne i dość trwałe. Tymczasowe oznakowania poziome na drogach muszą być w miarę trwałe, dlatego właśnie samoprzylepne taśmy drogowe wykonywane są z materiałów, wytrzymujących intensywny ruch samochodowy. Podłożem takich materiałów, jak taśmy najezdniowe jest cieniutka folia aluminiowa. Taka folia jest na górnej powierzchni pokrywana warstwą odblaskową i warstwą przeciwślizgową, a od dołu samoprzylepnym podkładem. Wszystkie takie taśmy są samoprzylepne, ale w przypadkach, gdy przewiduje się, że taśmy te mają być położone na dłużej stosuje się specjalne kleje do jej mocniejszego przymocowania. Właściwości , jakie posiadają samoprzylepne taśmy najezdniowe ułatwiają prace związane z naprawą dróg.
Chwilowe oznakowania dróg w postaci taśm, są odblaskowe, a co za tym idzie są bardzo dobrze widoczne. Należy pamiętać, że zastępują one znaki pionowe i stają się znakami poziomymi, więc należy się do nich stosować. Nie przestrzeganie zasad ruchu, który chwilowo wyznaczają taśmy najezdniowe, może skończyć się bardzo źle.