Przejdź do treści

Transport mebli sklepowych

Wbrew pozorom transportowanie mebli to nie jest taka prosta sprawa. Wymaga sporego wkładu pracy ale także pomysłowości i doświadczenia w przenoszeniu nieporęcznych mebli. A nieporęczne meble to właśnie przede wszystkim meble sklepowe. Często duże i ciężkie a do tego zazwyczaj nieforemne. Nie jest łatwo znieść po schodach i wpakować do samochodu dużą szafę chłodniczą czy wielkogabarytowe regały towarowe.

Przewóz mebli sklepowych

dobrej jakości używane regały sklepoweNie stanowią problemu do przewozu dobrej jakości używane regały sklepowe. Zazwyczaj są one na tyle poręczne i solidne, że można je rozkręcić a nawet przenosząc je w całości nie powinny nam się rozpaść w rękach. Problem zaczyna się gdy do przewiezienia mamy używane regały ale o wątpliwej jakości wykonania szczególnie gdy są drewniane. Drewno jak wiadomo ma to do siebie, że po latach użytkowania traci na swojej wartości. Zaczyna się kruszyć w rękach i łatwo podczas transportu ulega niestety uszkodzeniu. Ale trzeba podkreślić, że właśnie z wszelkimi regałami transportowcy mają największe problemy. A szczególnie gdy są używane. Bo z nowymi nie ma kłopotu. Można rozkręcić je na części bez problemu. Wszelkie śrubki, zatrzaski z których zbudowane są ich łączenia są nowiusieńkie i działają bez zarzutu. Ale przy używanych regałach zaczynają się problemy. To śruby są zapieczone albo przerdzewiałe.To z kolei zatrzaski nie pasują do siebie.

Elementy są powyginane i nie wchodzą gładko jeden w drugi.Dlatego przed zakupem takich używanych regałów  musimy sprawdzić ich jakość aby była dobra. Aby łączenia pasowały do siebie, aby dawały się łatwo zdemontować i ponownie złożyć w całość. Niby to są truizmy ale naprawdę warto na to zwrócić szczególną uwagę aby uniknąć dodatkowych kłopotów. Bo meble w sklepie pełnia wbrew pozorom bardzo ważna funkcję.