Przejdź do treści

Trwałość taśmy butylowej

Kupując dowolną taśmę, liczymy się z tym, że będzie miała ona określoną trwałość. Nie każdą taśmę można rozciągać, czy chociażby napinać. Po prostu większość taśm tego nie wytrzymuje, bo producent nie zakłada, że będzie poddawana ona takiej próbie. Generalnie bardzo rzadko zachodzi taka potrzeba.

Jak mocne muszą być taśmy butylowe?

wytrzymała taśma butylowa dwustronaW przypadku taśm uszczelniających, a tą niewątpliwie jest wytrzymała taśma butylowa dwustrona, zachodzi potrzeba precyzyjnego naklejenia taśmy w miejscu łączenia dwóch materiałów, gdyż w przeciwnym razie połączenie okaże się nieszczelne. Szczelność połączenia wymusza konieczność odpowiedniego naciągnięcia taśmy, by ta ściśle przylegała w założonym miejscu. W przeciwnym razie pojawią się pofałdowania, które uniemożliwią utrzymanie szczelności połączenia. Jeśli do tego dojdzie, mogą pojawić się spore problemu związane chociażby z unieruchomieniem konkretnej maszyny lub nawet z zatrzymaniem całego procesu produkcyjnego. Niestety powyższe zjawiska niemal zawsze generują straty, które w późniejszym czasie bardzo ciężko jest nadrobić. Dlatego tak ważne jest wybór odpowiedniej taśmy uszczelniającej. Wytrzymała taśma butylowa daje nam gwarancję, że połączenie zostanie wykonane solidnie i trwale. Oczywiście w grę wchodzi również czynnik ludzki, jednakże należy założyć, że taśmę nakładał będzie profesjonalista, który nie popełni przy tym żadnego rażącego błędu.

Do uszczelniania połączeń za pomocą wytrzymałej taśmy butylowej dwustronnej należy nająć odpowiedniego fachowca, bowiem żaden poważny przedsiębiorca nie chce zlecać poprawek po kimś, kto swoją pracę wykonał niefachowo. Ważne jest zadowolenie szefa i przede wszystkim satysfakcja z dobrze wykonanej pracy. Dobrze naklejona taśma podniesie też walory estetyczne złącza.