Przejdź do treści

Wartość wiekowych rozrzutników do obornika rosła

Jakiś czas temu moi rodzice powiedzieli mi, że nie chcą się dłużej zajmować swoim gospodarstwem rolnym. Wszystkie ceny diametralnie się zmieniły i wszystko stało się po prostu nie opłacalne. Postanowili, że lepiej im będzie gdy zajmą się pracą zawodową, a nie będą utrzymywać i mieć na głowie całej gospodarki.

Nikt nie chciał kupić transporterów i rozrzutnika

transportery i rozrzutniki do obornikaUznałem, że to dobry krok do przodu i postanowiłem, że im pomogę. Oczywiście na mojej głowie spoczęło wystawianie dosłownie wszystkiego na aukcje internetowe. Jednak to nie było takie łatwe. Nie wiedziałem i nie znałem się na wartości sprzętów. Musiałem zatrudnić rzeczoznawcę aby powiedział i określił ceny poszczególnych przedmiotów. Największy problem miał gdy stanęły przed nim transportery i rozrzutniki do obornika. Były dość stare i ciężko dowiedzieć się skąd tak na prawdę pochodzą. Ja spędziłem sporo czasu na odczytywaniu starych ksiąg aby dowiedzieć się o wartości poszczególnych przedmiotów. Na dodatek dopiero na drugi dzień udało mi się dowiedzieć skąd pochodzą. Okazało się, że są o wiele więcej warte niż tradycyjne rozrzutniki i transportery. Rzeczoznawca stwierdził, że pochodzą z unikatowej linii produkcji i na pewno mogę trochę więcej na nich zarobić. Byłem z tego powodu bardzo zadowolony, ponieważ tak na prawdę nie zarabiałem zbyt dobrze i liczył się dla mnie każdy grosz. Na dodatek rodzice dali mi wolną rękę i powiedzieli, że jeżeli sprzedam coś drożej to pieniądze mogę zostawić spokojnie dla siebie. Po miesiącu poszukiwań udało mi się znaleźć kogoś kto skupuje takie maszyny.

Niestety okazało się, że temu człowiekowi chodziło o ten model, ponieważ zepsuł mu się inny i chciał go samodzielnie naprawić. Niestety musiałem sprzedać mu towar za zaniżoną kwotę, ponieważ nie miałem czasu. Na dodatek nie było innych chętnych.