Przejdź do treści

Warunki kontroli jakości nadruku

kontrola nadruku

Kontrola jakości jest niezbędna w wielu firmach produkcyjnych między innymi w mojej firmie. Jestem zatrudniona w zakładzie, w którym produkowane są opakowania na produkty do różnych firm.

Fachowa kontrola nadruku była ważna

kontrola nadrukuPosiadamy doskonały sprzęt, który idealnie nadaje się do produkcji różnych rzeczy. Mamy wytrzymałe nawijarki i sprzęgła proszkowe, ale mimo to po każdej produkcji musi zachodzić kontrola jakości. Ostatnio mieliśmy bardzo ważne zlecenie od bardzo ważnego klienta. Zanim jednak przystąpiliśmy do działania, to sprawdziliśmy czy dobrze działa hamulec elektromagnetyczny i inny sprzęt. Na walec nawinęliśmy również odpowiedni anvil covers. Później zaczęliśmy pracować. Wszystko poszło bardzo dobrze, ale przez cały czas musieliśmy wykonywać kontrole nadruku. Fachowa kontrola nadruku była bardzo ważna. Odczytywaliśmy daty z opakowań oraz rejestrowaliśmy czas pracy na linii. Odrzucaliśmy także opakowania, które nie nadawały się do użycia, jednak tego było bardzo mało. Przez cały czas prowadziliśmy kontrolę statystyczną oraz nadzorowaliśmy maszyny tnące. Noże krążkowe przez cały czas działały bez jakiegokolwiek zarzutu. Kontrola nadruku polegała również na sprawdzeniu jakości samego nadruku. Otóż ważne było sprawdzenie czy na wszystkich opakowaniach występuje nadruk, a także, czy jest on czytelny i umieszczony w odpowiednim miejscu. Każde opakowanie powinno być takie samo, a dodatkowo zgodne z datą ważności. Oprócz tego musieliśmy również zająć się kodami kreskowymi wprowadzając je do systemu komputerowego. Całość jest bardzo skomplikowana. Na końcu przekazaliśmy klientowi raport z całości produkcji wraz z wszystkimi opakowaniami.

Klient był bardzo zadowolony z naszych usług. Już wkrótce ponownie będziemy produkować opakowania dla tego samego klienta. Mam nadzieję, że tak samo spokojnie i bezproblemowo będzie wykonywana przez nas produkcja opakowań.