Przejdź do treści

Wciągająca virtual reality

Wśród fanów gier, ale nie tylko, coraz większą popularnością cieszy się granie angażujące więcej niż jeden zmysł. Dzięki specjalnym okularom, rękawicom i tym podobnym możemy przenieść się do dowolnego świata stworzonego przez programistów. Dla kogoś, kto nigdy tego nie doświadczył, pierwszy kontakt z tą technologią jest naprawdę magicznym przeżyciem.

Aplikacje virtual reality

Virtual reality app Oculus HTC GearVRDzięki wirtualnej rzeczywistości możemy na przykład, nie wychodząc z domu wspinać się po skałkach. Możemy także przenieść się do magicznych krain, spotkać i nawiązać kontakt z kosmitami oraz wiele innych, których granicą jest jedynie nieograniczona wyobraźnia twórców wirtualnej rzeczywistości. Na rynku dostępnych jest wiele aplikacji VR, jedną z nich jest Virtual reality app Oculus HTC GearVR.Wirtualna rzeczywistość jest także ogromną szansą dla osób niepełnosprawnych na przeżycia, które w realnym świecie nigdy nie byłyby ich udziałem. Rzeczywistość wirtualna może pełnić także poza rozrywkowymi inne przydatne funkcje. Może być na przykład doskonałym materiałem szkoleniowym dla przyszłych pilotów czy astronautów. Za pomocą wirtualnej rzeczywistości mogą także szkolić się medycy, a nawet może być VR pomocne w leczeniu stresu pourazowego (PSTD) czy różnego rodzaju fobii. Poprzez przeżywanie kontaktu z obiektem fobii człowiek dotknięty fobią uczy się, że nie ma tutaj żadnego zagrożenia, powoli fobia jest osłabiana. Z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości możliwe jest także tworzenie modeli CAD.

Jak widać na powyższych przykładach, fantomatyka jest bardzo przydatna w wielu różnych dziedzinach życia. Poza funkcjami czysto rozrywkowymi może pełnić również bardzo dużą ilość innych przydatnych funkcji, stwarzając całkiem bezpieczne środowisko szkoleniowe.