Przejdź do treści

Wielozadaniowe noże terenowe

Wysokiej jakości nóż był podstawowym wyposażeniem każdego survivalisty i entuzjasty outdooru. Było to bowiem narzędzie mające niezliczoną ilość zastosowań, przydając się niemal do każdego aspektu bushcraftu. Mimo iż na każdym targowisku można było znaleźć mnóstwo noży, sprzedawanych jako narzędzia użytkowe, tego rodzaju sprzęt był omijany przez zaprawionych weteranów wypraw terenowych.

Niezniszczalne noże dla weteranów outdooru

nóżDoświadczeni survivaliści preferowali narzędzia trwałe i wytrzymałe, i choć wielu skłaniało się również ku nożom posiadającym akcesoria, odporność na uszkodzenia była najbardziej pożądaną cechą. Noże służyły bowiem do wielu celów, zarówno do cięcia materiałów jak i do najróżniejszych prac obozowych, gdzie mało odporne wyposażenie mogło ulec uszkodzeniu lub zniszczeniu błyskawicznie. Jednym z najbardziej popularnych narzędzi był więc nóż o ostrzu odlanym ze stopu tytanowego o najwyższym poziomie twardości, uznawany szeroko za niemal niezniszczalny. Dzięki wytrzymałości stopu, nóż trzymał ostrze przez bardzo długi czas, nawet jeśli wykorzystywany był często do prac które mogły nadwyrężyć materiał z którego wykonano ostrze. Twardość stopu oznaczała również iż nóż nie był podatny na kruszenie czy łamanie, szczególnie w okolicy szczytu, szczególnie często wykorzystywanego podczas prac obozowych. Oprócz owej trwałości, owy nóż był również bardzo wygodny, nie męcząc dłoni podczas zadań wymagających siły, lub też szczególnie długiej pracy.

Chwyt wzorowany był bowiem na uchwytach najlepszych narzędzi przemysłowych i budowlanych, umożliwiając wykonywanie dowolnych zadań bardzo precyzyjnie, ale również komfortowo. Mimo wielu zalet, owy nóż nie należał do narzędzi z najwyższego przedziału cenowego, będąc łatwo dostępnym również dla amatorów.