Właściwości oleju rydzowego

Oleje stały się powszechną formą urozmaicania swojej diety o dodatkowe witaminy i składniki odżywcze. Produkty dobiera się w zależności od schorzeń lub chęci przeciwdziałania niektórym objawom. Liczne właściwości olejów pozwalają na stosowanie ich zarówno w celach zdrowotnych, jak i pielęgnacyjnych. Czym jednak charakteryzują się oleje rydzowe, że spotkały się z tak pozytywnym odbiorem osób dbających o swoje zdrowie?

Jakie jest zastosowanie oleju rydzowego?

olej rydzowySpora ilość właściwości oleju rydzowego zawdzięczana jest dużej obecności nienasyconych kwasów tłuszczowych – jest ich aż około 90 procent. To głównie dzięki nim olej rydzowy skutecznie działa przeciwko miażdżycy, obniża ciśnienie krwi i redukuje cholesterol, a także zmniejsza ryzyko udaru i zawału serca. Produkt może być stosowany przez osoby, które borykają się z artretyzmem lub reumatoidalnym zapaleniem stawów. Regularne stosowanie oleju wpływa również na ochronę trzustki, żołądka, a także wątroby. Zastosowanie kosmetyczne oleju rydzowego to między innymi nawilżanie i regeneracja skóry, usprawnianie walki z trądzikiem i wypryskami, a także przyspieszanie gojenia się ran. Olej rydzowy może być też stosowany do włosów, aby je olejować lub może pomóc w przypadku pojawienia się atopowego zapalenia skóry. Właściwości produktu zostaną zachowane wyłącznie wtedy, kiedy kupujący będzie stosował się do zaleceń producenta związanych z przechowywaniem, dawkowaniem lub sposobem spożywania oleju.

Warto wiedzieć, że nawet jedna łyżeczka dziennie jest w stanie zapewnić właściwą ochronę organizmowi oraz usprawnić jego pracę. Olej może być stosowany zarówno przez osoby dorosłe, jak i przez dzieci. Produkt zaleca się przechowywać w suchych i chłodnych miejscach, a najlepiej w ciemnym szkle.