Przejdź do treści

Własne firmy – sprzedaż i wycinka drzew

Wycinka drzew

Szukając różnych pomysłów na biznes, jeden z nich szczególnie mnie zainteresował. W końcu z tego co było mi wiadomo spora część osób potrzebowała usług, których nie świadczył w naszej okolicy dosłownie nikt. Najważniejszą rzeczą było wystartować.

Czy wycinka drzew jest drogą usługą?

Wycinka drzewWycinka drzew sama w sobie nie była zbyt skomplikowana w organizacji, dlatego też nie martwiłem się o aspekty techniczne. Zatrudniłem ludzi z doświadczeniem w tej branży, co zaowocowało szybkim startem firmy na rynku. Z początku było ciężko – nikt mnie nie znał, nikt nie chciał ryzykować. Oczywiście tania wycinka drzew w Gliwicach to nie były jakieś ogromne sumy płacone przelewami, ale mimo wszystko każdy wolał mieć do czynienia ze sprawdzonymi kontrahentami. Nie miałem żadnych opinii w Internecie, co wyglądało z pozoru co najmniej podejrzanie. Jednocześnie do mojej wycinki drzew prowadzonej w Rybniku, postanowiłem równocześnie wziąć na warsztat sprzedaż drewna kominkowego i otworzyłem punkt tego typu w Gliwicach. Szło jeszcze gorzej niż zdobywanie zleceń na wycinkę, ale wiedziałem, że to tylko kwestia czasu nim moja firma ruszy do przodu. Musiałem po prostu uzbroić się w cierpliwość. Drewno kominkowe faktycznie nie sprzedawało się zbyt szybko, ale w miarę upływu czasu coraz więcej osób o mnie wiedziało i w związku z tym sprzedaż szła coraz lepiej. Zyski z pierwszego miesiąca w późniejszym czasie spokojnie potrafiłem osiągnąć w tydzień. Sprzedaż drewna kominkowego nie była niczym lekkim ale wiedziałem, że jeśli chcę się czegoś w życiu dorobić, to muszę być zdeterminowany i cierpliwy.

Gdyby prowadzenie biznesu było proste i przyjemne, wszyscy byliby milionerami. Dlatego z uporem i determinacją parłem przed siebie wierząc w to, że mi się to opłaci. Po dwóch latach ukończyłem budowę mojej rezydencji – wszystko wyszło tak, jak planowałem.