Przejdź do treści

Wycena domów przez rzeczoznawcę

wycena domów

Moja siostra kupiła sobie ostatnio bardzo ładny dom. Dom znajduje się w Warszawie i kupiła go naprawdę bardzo okazyjnie. Tak naprawdę miała zamiar kupić duże mieszkanie. Jednak przypadkowo znalazła ten właśnie dom na sprzedaż. Gdy zobaczyła tylko, że ją na niego stać postanowiła kupić go.

Czy wycena domów jest ważna?

wycena domówJednak dom nie może się równać nawet z najładniejszym mieszkaniem. Mąż siostry jednak chciał by ktoś przed zakupem zobaczył ten dom. Dla niego ta cena była naprawdę za niska i chciał by dom obejrzał ekspert i powiedział im jakie ma wady. Takim kimś jest rzeczoznawca, którego wcale nie było trudno znaleźć w Warszawie. Taka osoba wie najlepiej na czym polega wycena nieruchomości komercyjnych i domów. Taka wycena mieszkań była już kiedyś robiona przez moją siostrę gdy kupowali sobie swoje pierwsze mieszkanie. Wtedy jednak ta wycena nieruchomości musiała być zrobiona dla banku, w którym starali się o kredyt na kupno tego mieszkania. Tym razem nie musieli starać się o kredyt, ale potrzebowali wiedzieć czy aby na pewno robią dobrze kupując ten dom. Taka wycena domów daje jednak od razu odpowiedz czy dana nieruchomość jest warta ceny jakiej żąda właściciel. Ja trzymałam kciuki, aby okazało się, że wszystko jest w porządku i aby kupili ten dom. Wiedziałam bowiem, że wtedy będę miała gdzie jeździć na grille czy po prostu poodpoczywać. Rzeczoznawca stwierdził, że dom jest jak najbardziej wart swojej ceny. A tak naprawdę mógłby być jeszcze sporo droższy. Także po takiej opinii siostra ze szwagrem nie wahali się już wcale i po prostu go kupili.

Oczywiście musieli zrobić jakieś mały remont, ale tylko po to by dom był urządzony pod ich gusta i bardziej przystosowany do tego, że teraz będą mieszkać w nim dzieci. Przed domem był piękny ogród, który miał naprawdę bardzo duży potencjał.

Więcej o wycenie domów można znaleźć na: www.estimus.com.pl