Przejdź do treści

Wygodne piżamy dla dzieci

 

Każdy z nas ma jakąś piżamę, bo spanie nago jest mało praktyczne. Dzieci potrzebują piżam, ponieważ często odkrywają się w trakcie snu i mogą zmarznąć. W sklepach znajdziemy przeróżne modele ubranek, w których maluchy będą się komfortowo czuły w czasie snu.

Z czego są wykonane piżamy dziecięce?

piżama dziecięca 98Nikt z nas nie lubi, kiedy ubrania krępują nasze ruchy, a dzieci tym bardziej, ponieważ są bardzo ruchliwe. Kiedy przychodzi pora snu, to mamy zakładają swoim pociechom miękkie piżamki z kolorowymi nadrukami, aby lepiej im się spało. Przeważnie piżamę stanowią krótkie spodenki i podkoszulek, pajacyk lub kombinezon rozpinany na całej długości. Dla niemowlaków najlepsze są pajacyki, które zakrywają całe ciało łącznie ze stópkami. Dla nieco starszego dwu i pół latka najlepsza będzie bawełniana piżama dziecięca 98. Tak naprawdę możemy dziecku kupić pajacyka lub klasyczne spodenki z podkoszulkiem, ponieważ nosi on jeszcze pieluszkę. Wybierając piżamę dla małego dziecka, trzeba się przede wszystkim kierować jakością jej wykonania, ponieważ sztuczne materiały mogą powodować nadmierne pocenie się skóry. Najlepsza będzie bawełniana piżamka, która będzie miękko otulać maluszka. Do rozmiaru dziewięćdziesiąt osiem są traktowane dzieci w wieku od roku do dwóch lat, natomiast powyżej tego rozmiaru są ubranka dla trzy – czterolatków. Piżamki dla dziecka warto mieć w kilku modelach na zimę i lato, bo będą wtedy lepiej spełniać swoją funkcję. W ostateczności maluch może spać w samym podkoszulku.

Sen dla dziecka jest bardzo ważny, dlatego warto zadbać, aby niczym nie był zakłócony. Wygodne łóżko, miękka pościel i dopasowana piżama – to zestaw idealny dla dziecka. Piżamy dziecięce dostaniemy w każdym sklepie odzieżowym w cenie od dwudziestu złotych.