Przejdź do treści

Wykańczanie makijażu pudrem

Każdy makijaż potrzebuje jakiegoś wykończenia. Kosmetyku, który sprawi, że będzie on bardziej trwały i przede wszystkim będzie też lepiej wyglądał. Dziś na rynku mamy mnóstwo produktów, które pozwalają nam osiągnąć właśnie taki efekt. Jaki jest jednak pośród nich najlepszy?

Gdzie powinniśmy szukać dobrego pudru?

puderBez wątpienia najlepszym kosmetykiem tego typu jest puder. Popularny od lat i używany przez nasze babcie. Na początku pudry miały biały kolor. Dziś przyjmują one różne odcienie i bardzo często wychodzą całymi seriami razem z podkładami. Dzięki temu idealnie się do nich dopasowują i stanowią perfekcyjne uzupełnienie. Oczywiście mamy również transparentne pudry. One głównie są polecane osobom bardzo bladym, którym nawet najjaśniejsze odcienie pudru wydają się zbyt ciemne. Taki puder musimy oczywiście nakładać z głową. Ma być on tylko i wyłącznie wykończeniem, dlatego wystarczy naprawdę bardzo mała jego ilość. Zazwyczaj puder ma dołączoną specjalną gąbeczkę lub możemy użyć do jego nałożenia pędzelka. Nabieramy na odpowiednie narzędzie malutką ilość pudru i delikatnie wklepujemy go w nasz makijaż. Wówczas staje się on bardziej matowy, nasza twarz ma satynowe wykończenie i wszystko wygląda zdecydowanie lepiej. Wiele kobiet gdy ma zbyt jaskrawą szminkę i zbyt połyskującą, przygasza ją malutką ilością pudru. Może on nadać satynowe wykończenie wszystkiemu, z czym postanowimy go zmieszać. Dziś zdecydowanie takiego pudru powinniśmy szukać w sklepie internetowym. Tam mamy największy wybór.

Kupno odpowiedniego pudru wcale nie jest łatwe, choć czasem może nam się wydawać zupełnie inaczej. Powinniśmy zatem podchodzić do tego z rozwagą. Warto zdecydować czy chcemy puder transparentny, a może w jakiejś lekkiej kolorystyce. To naprawdę będzie dużo zmieniać w naszym makijażu.