Przejdź do treści

Wypłata wysokich odszkodowań zdrowotnych z OC sprawcy

 

Wypadki komunikacyjne zdarzają się od czasu do czasu. Bywa, że wypadki są bardzo groźne w skutkach. Poszkodowane osoby mogą jednak starać się o rekompensatę poniesionych strat. Wówczas bardzo przydaje się ubezpieczenie OC, które powinien posiadać każdy właściciel pojazdu.

Zdrowie ratują wysokie odszkodowania z OC sprawcy

wysokie odszkodowanie zdrowotne z oc sprawcyKomunikacyjne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe dla wszystkich posiadaczy samochodów osobowych, motorów oraz przyczep. Obowiązkowemu ubezpieczeniu OC podlegają również właściciele samochodów ciężarowych oraz motorowerów. Ubezpieczenie OC gwarantuje wypłatę odszkodowania w razie doznanych szkód w wyniku wypadku komunikacyjnego. Wysokie odszkodowanie zdrowotne z OC sprawcy wypadku z pewnością pokryje chociażby część wydatków związanych z leczeniem i rehabilitacją. Dzięki posiadanemu ubezpieczeniu OC sprawca wypadku nie musi płacić poszkodowanym osobom wysokiego odszkodowania. Sam sprawca również może ubiegać się o odszkodowanie, jeśli w wyniku wypadku ucierpi jego zdrowie fizyczne i psychiczne. Doznane szkody trzeba odpowiednio udokumentować. W tym celu należy dostarczyć ubezpieczycielowi dokumentację medyczną oraz kopię protokołu powypadkowego. Wówczas ubezpieczyciel ma do kilku tygodni na rozpatrzenie wniosku o odszkodowanie. Warto również wspomnieć o tym, że po wypadku sprawca traci przyznane wcześniej zniżki za bezszkodową jazdę. Po pewnym czasie jednak znowu nabywa prawo do zniżek.

Ubezpieczenie od wypadków komunikacyjnych może bardzo się przydać w przypadku doznania poważnej szkody. Ofiary wypadku mogą domagać się zadośćuczynienia od sprawcy. Jeżeli sprawca wypadku jest ubezpieczony, to ubezpieczyciel pokryje wartość odszkodowania. Dlatego też należy pamiętać o ubezpieczeniu.