Zalety drzwi otwieranych do wewnątrz

Bardzo często wiele osób zastanawia się, w którą stronę mają być otwierane drzwi. Drzwi otwierane do wewnątrz prezentują się zdecydowanie lepiej i są znacznie lepszą ozdobą elewacji całego budynku. Jednak możemy również zdecydować się na drzwi otwierane na zewnątrz, ponieważ wtedy praktycznie w ogóle nie widać ościeżnicy.

Jakie wybrać drzwi wejściowe do domu?

drzwi zewnętrzne drewniane energooszczędneNa polskim rynku mamy drzwi zewnętrzne wykonane z drewna oraz stali, a także z PCV lub nawet z włókna szklanego. Możemy również zdecydować się na drzwi wykonane z aluminium, które są najlepsze do biur, ponieważ są najbardziej antywłamaniowe. Najwięcej osób jednak decyduję się na drzwi zewnętrzne drewniane energooszczędne, ponieważ mają bardzo dobrą izolacyjność akustyczną, a także małą rozszerzalność cieplną. Są również bardzo odporne na zmiany wilgotności, a także na zniszczenia mechaniczne. Można je również bardzo łatwo zamontować i nie trzeba wysilać się, aby utrzymać je w czystości. Dodatkowo drzwi zewnętrzne możemy zakupić częściowo przeszklone i najczęściej w tym celu używa się bardzo mocnych szyb. Szyby w drzwiach zewnętrznych mogą być przezroczyste lub matowe albo też półprzepuszczalne. Montaż drzwi wygląda podobnie jak w przypadku montażu okien i oczywiście musimy zawsze postępować zgodnie z instrukcją producenta. Po zawieszeniu drzwi musimy dokładnie wyregulować zawiasy, aby klucze przekręcają się w zamku bez żadnych oporów. Oczywiście montaż drzwi najlepiej jest zlecić fachowcom.

Drzwi wewnętrzne musimy również wybierać zgodnie z obowiązującymi przepisami i najczęściej są to wymiary o 90 cm szerokości, a także 200 cm wysokości. Drzwi mogą się otwierać na zewnątrz lub do wewnątrz i korzystniejszy jest ten drugi wariant, ponieważ wtedy tych drzwi trudno jest wypchnąć z zawiasów, a także są znacznie szczelniejsze.