Przejdź do treści

Zalety łamigłówek i innych gier w edukacji dzieci

 

Nauka przez zabawę to wcale nie jest nowy pomysł, ale koncept wykorzystywany w praktyce od bardzo dawna. Bawiąc się, możemy wykształcić w sobie prawidłowe odruchy, poprawić refleks, zdolność logicznego myślenia, kojarzenia i łączenia faktów, współpracę z innymi i wiele innych cech.

Jak łamigłówki wpływają na dzieci?

sklep oferujący łamigłówkiŁamigłówki, czyli gry wymagające logicznego myślenia, występują w różnych formach. Mogą być to gry i zabawki polegające na odpowiednim przesuwaniu elementów, w celu osiągnięcia konkretnego rezultatu. Może to być usunięcie odpowiedniej liczby klocków, ustawienie ich w odpowiednim położeniu, rozłączenie elementów i tak dalej. Są też komputerowe gry logiczne, które poza wymienionymi wyżej mogą uczyć wykorzystywania znalezionych rzeczy w logiczny sposób, łączenia faktów, wykorzystywania informacji, szukania najprostszego rozwiązania problemu. Takie gry i zabawki, które każdy sklep oferujący łamigłówki ma w swojej ofercie, to fantastyczne narzędzie edukacyjne i bardzo dobra zabawa w jednym. Dzięki korzystaniu z nich mózg działa sprawniej i lepiej się rozwija, ponieważ jest lepiej stymulowany do tego rozwoju. Dzieci uczą się myślenia logicznego i tego, że fakty łączą się, jeden wypływa z drugiego. Do pewnego stopnia łamigłówki uczą także strategii, ponieważ czasem trzeba dobrze zaplanować kolejne posunięcia, aby nie przegrać w kluczowym momencie lub po prostu szybciej dotrzeć do rozwiązania. Warto dodać, że każda gra logiczna dostarcza zabawy przez bardzo długi czas, a do tego można znaleźć łamigłówki o różnym poziomie trudności.

Dorośli również mogą korzystać z dobrodziejstw gier logicznych, które w ich przypadku pozwalają rozruszać mózg, wspomóc jego sprawne działanie i poprawić na przykład spostrzegawczość i łączenie faktów. Jedna gra może łatwo stać się doskonałym sposobem na zabawę dla całej rodziny.