Zamontowanie nowych okien w kamienicy

Kupiłem tę kamienicę, bo była ona do nabycia drogą licytacji. Nie było wielu chętnych, dlatego udało mi się ją kupić za małe pieniądze. Planowałem budynek przeznaczyć na wynajem. Było w nim osiem mieszkań i mogłem na tym całkiem nieźle zarobić. Wiedziałem, że to się opłaci.

Nowe okna w kamienicy zamontowane przez fachowca 

montaż okien - BydgoszczKamienica była w świetnym stanie i jedyne, co musiałem zrobić, to wstawić nowe okna i pomalować w środku ściany. Budynek zachowany był w dobrym stanie i nie musiałem ponosić dużych kosztów, co bardzo mnie cieszyło. Okna kupiłem w sklepie kumpla, którego dobrze znałem i dzięki temu sprzedał mi okna w cenie o połowę niższej od rynkowej. Takie interesy to ja lubiłem robić. Rozstało mi tylko znalezienie fachowca, który w kamienicy przeprowadzi montaż okien – Bydgoszcz była moim miastem rodzinnym i znałem kilku takich fachowców. Odezwałem się do Mietka, z którym pracowałem lata temu. On na montażu okien i drzwi znał się jak nikt inny i wiedziałem, że chętnie się zgodzi. W końcu będzie to dla niego dodatkowy zarobek a on pieniędzmi nigdy nie gardził. Do Mietka zadzwoniłem od razu, bo chciałem jak najszybciej mieć zamontowane okna w kamienicy, żeby móc malować w środku ściany. Mietek chętnie się zgodził i następnego dnia z samego rana stawił się w miejscu pracy. Przyznał, że wybrałem najlepsze i najłatwiejsze w montażu okna i zapewnił jednocześnie, że będę bardzo zadowolony. Sam montował wszystkie okna, ale działał sprawie i szło mu znakomicie. 

Po montażu okien mogłem zabrać się za malowanie ścian. Mieszkania zamierzałem wynajmować puste, bo nie miałem pieniędzy na kupno mebli. Zresztą ludzie często szukają pustych mieszkań, bo mają swoje własne meble. Wiedziałem, że chętnych na najem na pewno szybko znajdę.