Przejdź do treści

Zapachowe, naturalne sole do kąpieli

Marzysz o dniu w spa, ale brakuje Ci odpowiednich funduszy, a poza tym nie możesz pozwolić sobie na dłuższy odpoczynek? Nic straconego! Doskonałym rozwiązaniem jest samodzielne przygotowanie sobie takiego wieczoru w domu. Nie musisz wydawać wszystkich oszczędności, aby zapewnić sobie chwilę zasłużonego relaksu. 

Sól, a może olejek do kąpieli?

naturalne sole do kąpieliPrzygotowanie domowego spa wcale nie jest takie trudne, wystarczą świeczki, aromatyczny olejek oraz dobra, relaksacyjna muzyka puszczona w tle. Często zadajemy sobie pytanie, czy wybrać natłuszczający skórę olejek czy też pięknie pachnący płyn. Coraz większą popularnością cieszą się również naturalne sole do kąpieli, które to stanowią znakomity kosmetyk pielęgnujący nasze ciało. Zawierają one w swoim składzie olejki eteryczne oraz substancje odżywcze, które koją nasze zmysły. Sól należy wsypać do ciepłej wody: gdy się w niej rozpuści, w całym pomieszczeniu łazienkowym, będzie odczuwalny przyjemny zapach. Niekiedy może również minimalnie zabarwić wodę. Tak naprawdę, nawet jedna saszetka bądź czubata łyżeczka soli wystarczy, abyśmy poczuły się lepiej i mogły popaść w błogi stan relaksu oraz odpoczynku. Jeżeli chodzi o olejki, to doskonale nawilżą one naszą skórę, a także sprawią, że będzie przyjemna w dotyku. Ponadto rozluźnią nasze mięśnie. Zarówno sól, jak i aromatyczne olejki można ze sobą łączyć. Jednak „wieczór spa” to nie tylko kosmetyki! Dobrym rozwiązaniem jest również w tym wypadku włączenie spokojnej muzyki lub też zabranie do kąpieli swojej ulubionej książki. 

Wieczór, w którym można w 100% oddać się błogiemu relaksowi, zapomnieć o codziennych troskach i po prostu cieszyć chwilą, jest potrzebny każdej z nas! Czasem tak niemało potrzeba, aby nasz organizm się zregenerował i był gotowy do dalszego działania. Momenty z samą sobą są niezmiernie ważne, a dostępne na rynku naturalne kosmetyki umilą każdą kąpiel.