Przejdź do treści

Zastosowanie odbojnic przemysłowych

W wielu magazynach po alejkach między regałami przemieszczają się wózki widłowe, którymi pracownicy przewożą towary. Wystarczy chwila nieuwagi, aby coś niechcący zniszczyć zahaczając tyłem, albo przodem wózka, a to generuję dodatkowe koszty.

Czy zastosowanie odbojnic w magazynie jest potrzebne?

odbojnice przemysłowe cenaChcąc zapewnić lepszą organizację pracy, wytyczyć granice w poruszaniu się i zabezpieczyć elementy, które łatwo mogą uleć zniszczeniu, dobrze jest zastosować odbojnice. Ich zadaniem jest osłona przed zniszczeniem i uszkodzeniem mechanicznym. Poruszanie się wózkiem widłowym po magazynie nie należy do najprostszych zadań, szczególnie jeżeli musimy manewrować pomiędzy wąskimi alejkami między regałami. Wtedy łatwo o kolizję, w wyniku której zostanie uszkodzona ściana, regał, czy kolumna podtrzymująca strop. Możemy tego uniknąć, albo zminimalizować w znacznym stopniu, dzięki zastosowaniu odpowiednich odbojnic. Chcąc kupić odbojnice przemysłowe cena ich jest uzależniona od wielkości i materiału z jakiego są wykonane. Najpopularniejsze są stalowe rurki, połączone ze sobą tworzą mini barierki. Są one dość ciężkie i mocuje się je do podłoża za pomocą specjalnych kotew. Dzięki temu są one stabilne i mogą chronić nawet przed zderzeniem z wózkiem widłowym. Odbojnice mogą także wisieć w celu niedopuszczenia do wjazdu zbyt wysokiego pojazdu. Poza stalowymi, występują także odbojnice gumowe, kauczukowe i plastikowe. Modele wykonane z blachy, mogą osłaniać rogi regałów, lub wystające fragmenty ścian.

Ceny odbojnic zaczynają się od kilkuset złotych za najprostsze modele. Mają one bardzo uniwersalne zastosowanie, bo możemy je wykorzystać także na stacji benzynowej, na parkingu, czy na halach produkcyjnych. Zastosowanie odbojnic jest bardzo przydatne.