Przejdź do treści

Zmiękczacze i filtry wody pitnej w naszym domu

woda

W sieci aż huczy od różnych innowacji, które są tworzone, by ułatwić ludziom życie. Można korzystać z wielu opcji, ale ta, która najbardziej mnie zainteresowała to uzdatnianie wody w domach. Dlaczego akurat to?

Filtry do wody pitnej i nowa jakość wody

woda

Bo wyczytałam, że pomaga to w poprawieniu jakości ciuchów. Mam wiele białych koszul i bluzek, które noszę codziennie do pracy. Dlatego też muszę je często prać, aby było czyste i pachnące. Niestety, po kilku praniach lubią żółknąć. No a zmiękczacze wody powodują, że ubrania się nie niszczą, i biały kolor nie traci swojej białości. Bardzo mi się to spodobało, bo wtedy nie musiałabym co chwile kupować nowych ubrań. Bo od obecnej wody łatwo się niszczą, a tak to zachowują świeżość, i są niezawodne. Musiałam tylko namówić rodziców, aby zgodzili się na taki zakup. Nie wiedziałam, jak zareagują, bo nie lubią żadnych zmian. No ale to, i filtry do wody pitnej faktycznie mogłyby nam się przydać. Czemu nie spróbować, jeśli coś ma nam pomóc, a nie zaszkodzić? Powiedziałam rodzicom, że chce filtry odwróconej osmozy to spojrzeli na mnie jak na dziwaka. Zupełnie tak, jakbym mówiła po chińsku, nie rozumieli ani słowa. Musiałam im wszystko dokładnie wytłumaczyć, żeby sprawa stała się klarowna. Z początku niechętnie zareagowali na ten pomysł. Mówili, że to zbędne, i kto wie, czy działa. No ale jak im pokazałam, jakie mogą przyjść z tego korzyści, to zmienili zdanie. To dziwne, ale zawsze łatwiej mi przekonać do czegoś tatę, niż mamę. Mama podchodzi do wielu rzeczy bardzo sceptycznie, i niechętnie zmienia swoje przyzwyczajenia.

Mówiłam jej, że nie będzie musiała niczego zmieniać, wszystko zostanie tak jak wcześniej, tylko z nowymi filtrami, które w niczym nie kolidują. W końcu się zgodziła, i nie mogę się już nacieszyć moimi białymi ciuchami.