Przejdź do treści

Znajomy z klasy znanym fotografem biznesowym

W zeszłym miesiącu miał miejsce zjazd klasowy ludzi z mojego liceum. Nie mogłem przegapić takiego spotkania – byłem bardzo ciekawy jak potoczyło się życie moich znajomych. Okazało się, że większość z nich poradziła sobie świetnie – wielu z nich zostało szanowanymi członkami lokalnej społeczności.

Opowieść znanego fotografa biznesowego

znany fotograf biznesowyPrzede wszystkim jednak interesowało mnie co zrobił ze sobą jeden z moich najlepszych przyjaciół. Był on zawsze prawdziwym artystą, który nie był zbytnio zainteresowany studiami i pracą na etacie. Gdy kolejka doszła do niego powiedział on, czym teraz się zajmuje. Okazało się, że jest to znany fotograf biznesowy, który już od dłuższego czasu prowadzi własną działalność gospodarczą. Opowiadał o tym, jak na co dzień wygląda praca fotografa biznesowego. Okazało się, że nie jest to lekki kawałek chleba. Praktycznie polegało to na tym, że jeździł on od firmy do firmy i starał się robić najlepsze zdjęcia, jakie tylko był w stanie sobie wyobrazić. Wiele czasu zajęła mu nauka wszystkich praktycznych rzeczy związanych z zawodem fotografa. Musiał poznać wszystkie tajniki tej branży oraz zainwestować trochę pieniędzy w profesjonalny sprzęt. Mówił jednak, że nie żałuje ani jednej złotówki, jaką wydał na sfinansowanie swojej jednoosobowej firmy. Obecnie nie wyobraża sobie, by mógł zajmować się w życiu czymkolwiek innym. Jedyną rzeczą na jakiej mu zależało było to, by ludzie nadal równie chętnie korzystali z jego usług. W tym celu starał się zawsze jak najbardziej przykładać się do swoich zleceń. Wiedział, że nikt w obecnym świecie nie lubi tandety i niestaranności.

Wszyscy byli pod wrażeniem jego opowieści. Widać po nim było, że naprawdę robi to co kocha, i nikogo nie udaje. Prawda jest jednak taka, że zawsze taki był. Dlatego nie zdziwiło mnie, że wybrał sobie taką artystyczną branżę, w której może się realizować.